Contact persons

Thore Svensson - VD
Telefonnummer 040-641 95 01

Jennie Körner - CDO
Telefonnummer 040-661 96 13

Fredrik Björkman - Ekonomidirektör
Telefonnummer 040-641 95 31
fredrik.bjorkman@kaka.se

Alexander Grahn - COO
Telefonnummer 040-641 95 41
alexander.grahn@kaka.se

Fredrik Wendt - Försäljningsdirektör
Telefonnummer 040-641 95 56
fredrik.wendt@kaka.se

Otto Ödman - Försäljningsdirektör Retail
Telefonnummer 031-335 59 94
otto.odman@kaka.se

Erica Fahlin - HR-Direktör
Telefonnummer 040 661 96 04
erica.fahlin@kaka.se

Kristina Jonsson - Kvalitets- och Miljöchef
Telefonnummer 040-641 95 55
kristina.jonsson@kaka.se

Mats Olsson - VD Tredo
Telefonnummer 040-641 95 02
mats.olsson@kaka.se

Cecilia Nilsson - Kategori- & Marknadsdirektör  
Telefonnummer 040-641 95 11
cecilia.nilsson@kaka.se
Erica Fahlin - HR-Direktör
Telefonnummer 040 661 96 04
erica.fahlin@kaka.se

Jonna Persson - HR-Generalist 
Telefonnummer 040-661 96 02
jonna.persson@kaka.se
Mail KåKå Kvalitetsavdelning
kvalitet@kaka.se

Kristina Jonsson - Kvalitets- och miljöchef
Telefonnummer 040-641 95 55

Emma Malmqvist (f-led)  - Kvalitetsingenjör
Telefonnummer 040-661 96 31
emma.malmqvist@kaka.se

Jonas Sandberg - Kvalitetsingenjör 
Telefonnummer 040-641 95 57

Robin Reyes Klemedsson  - Kvalitetsingenjör 
Telefonnummer 040-661 96 37
robin.reyes-klemedsson@kaka.se

Tobias Christensen (Vik)  - Kvalitetsassistent 
Telefonnummer 040-661 96 38
tobias.christensen@kaka.se

Gabriella Strömberg - Kvalitetsadministratör
Telefonnummer 040-641 95 20
gabriella.stromberg@kaka.se
Jennie Körner - CDO
Telefonnummer 040-661 96 13
jennie.korner@kaka.se

Micael Edelborg - Digital Försäljningschef
Telefonnummer 019-21 97 24
micael.edelborg@kaka.se 

Halyna Leskiv - Content Manager
Telefonnummer 040-661 96 18
halyna.leskiv@kaka.se
Fredrik Wendt - Försäljningsdirektör 
Telefonnummer 040-641 95 56
fredrik.wendt@kaka.se
Elmedin Novljakovic - Försäljningschef Industri 
Telefonnummer 040-661 96 03

Anders Åkesson - KAM Industri / Senior Product Specialist Commodities
Telefonnummer 040-661 96 33
anders.akesson@kaka.se

David Wahlberg  - KAM Industri 
Telefonnummer 040-661 96 10
david.wahlberg@kaka.se

Felix Terman  - Affärsutvecklare Industri 
Telefonnummer 040-641 95 66
felix.terman@kaka.se

Ann-Sofie Cedermarker - Kundservice
Telefonnummer 040-641 95 16
industriorder@kaka.se
Jonas Olsson - Försäljningschef
Telefonnummer 08-564 709 24
jonas.olsson@kaka.se

Region Syd

Dan Lind - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 040-641 95 60

Klas Sjölin - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 040-661 96 14

Henrik Jöquist- Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 040-641 95 13
henrik.joquist@kaka.se

Region Väst

Margit Andersson - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 031-335 59 91
margit.andersson@kaka.se

Johan Landerhjelm - Teknisk Support Bageri/Konditori
Telefonnummer 040-641 95 63
johan.landerhjelm@kaka.se

Jesper Duvander  - Teknisk Support Bageri/Konditori
Telefonnummer 040-641 95 18

Innesäljare

Anna Bro - Teamledare
Telefonnummer 040-641 95 36

Alexandra Karlsson - Innesäljare 
Telefonnummer 040-641 95 09

Patricia Andersson (f-ledig) - Innesäljare
Telefonnummer 040-661 96 12

Mattias Wedin - Innesäljare
Telefonnummer 040-661 96 19

Richard Hellström (f-ledig) - Innesäljare
Telefonnummer 040-641 95 17
richard.hellstrom@kaka.se

Monica Konjevod - Innesäljare
Telefonnummer 031-335 59 92
monica.konjevod@kaka.se
Jonas Olsson - Försäljningschef
Telefonnummer 08-564 709 24
jonas.olsson@kaka.se

Region Norr

Thomas Angantyr - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 019-21 97 23
thomas.angantyr@kaka.se

Lennart Olofsson - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 0703-09 83 04

Thomas Larsson  - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 08-564 709 03

Region Mellan

Patrik Lundén - Affärsutvecklare Bageri/ Konditori
Telefonnummer 08-564 709 04
patrik.lunden@kaka.se

Thomas Johansson - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 019-21 97 22
thomas.johansson@kaka.se

Henrik Rosenqvist - Affärsutvecklare Bageri/Konditori
Telefonnummer 08-564 709 14
henrik.rosenqvist@kaka.se

Jonas Rosén - Teknisk Support Bageri
Telefonnummer 08-564 709 21
jonas.rosen@kaka.se

Innesäljare Norr

Inger Gustafsson - Teamledare
Telefonnummer 08-564 709 05

Susanne Nilsson - Innesäljare
Telefonnummer 08-564 709 07
susanne.nilsson@kaka.se

Jeanette Lovén - Innesäljare
Telefonnummer 08-564 709 12

Anna Heneskär - Innesäljare
Telefonnummer 08-564 70 906
anna.heneskar@kaka.se

Josefine Wistrand - Innesäljare
Telefonnummer 08-564 70 910
josefine.wistrand@kaka.se

Innesäljare Mellan

Annika Hilmersson - Teamledare
Telefonnummer 019-21 97 29
annika.hilmersson@kaka.se

Ann Cederlöv - Innesäljare
Telefonnummer 019-21 97 28
ann.cederlov@kaka.se

Sara Schöllin - Innesäljare
Telefonnummer 019-21 97 25
sara.schollin@kaka.se
Otto Ödman - Försäljningsdirektör Retail
Telefonnummer 031-335 59 94
otto.odman@kaka.se

Lisa Löfstrand - KAM Affärsutvecklare
Telefonnummer 08-564 709 18
lisa.lofstrand@kaka.se 

Mats Persson - Försäljningschef Butiksbageri
Telefonnummer 031-335 59 98
mats.persson@kaka.se 

Per Bernhardsson - Affärsutvecklare Butiksbageri
Telefonnummer 08-564 709 22
per.bernhardsson@kaka.se

Emmi Hansen - Affärsutvecklare Butiksbageri
Telefonnummer 08-564 709 13
emmi.hansen@kaka.se

Johnny Olausson - Affärsutvecklare Butiksbageri
Telefonnummer 040-641 95 44
johnny.olausson@kaka.se

Magnus Pettersson - Affärsutvecklare Butiksbageri
Telefonnummer 031-335 59 93
magnus.pettersson@kaka.se

Magnus Tidblom - Affärsutvecklare Butiksbageri
Telefonnummer 08-564 709 16
magnus.tidblom@kaka.se

Anders Johansson - Säljansvarig Glass
Telefonnummer 031-335 59 96
anders.johansson@kaka.se 

Gerth Holmberg  - Teknisk Support Butiksbageri
Telefonnummer 019-21 97 26
gerth.holmberg@kaka.se
Håkan Kristensson - Affärschef Non Food
Telefonnummer 040-641 95 43

Nicklas Skillinghaug - Key Account Manager
Telefonnummer 08-564 709 08

Anna Jacobsson - Konceptutvecklare Non Food 
Telefonnummer 019-21 97 41
anna.jacobsson@kaka.se

Sandra Kumlin  - Specialist Non Food 
Telefonnummer 019-21 97 04
sandra.kumlin@kaka.se

Mathias Fridolf - Specialist Non Food 
Telefonnummer 040-661 96 01
mathias.fridolf@kaka.se

Therese Evain - Specialist Non Food 
Telefonnummer 08-564 709 17
therese.evain@kaka.se

Birgitta Linné- Operativ Inköpare, Säljsupport
Telefonnummer 040-641 95 79
birgitta.linne@kaka.se

Marcus Syversson- KAM / Retail
Telefonnummer 070-830 00 73
marcus.syversson@kaka.se

Mail KåKå Marknadsavdelning
marknad@kaka.se

Elin Vigre Steineck - Marknadschef
Telefonnummer 040-641 95 21

Pia Linde - Grafisk formgivare
Telefonnummer 040-641 95 08

Caroline Lantau - Grafisk formgivare
Telefonnummer 040-641 95 58
caroline.lantau@kaka.se

Robert Lithner - Digital Kommunikatör
Telefonnummer 040-661 96 24
Alexander Grahn - COO
Telefonnummer 040-641 95 41

Magnus Hellman - Innovations -och Produktutvecklingschef
Telefonnummer 040-641 95 24
magnus.hellman@kaka.se

Christian Eek - Produktutvecklare
Telefonnummer 040-661 96 07
christian.eek@kaka.se

Nina Rossen - Sortimentschef Bageri & Konditori
Telefonnummer 040-641-95-35
nina.rossen@kaka.se

Yohan Volle - Sortimentschef Bake off & MAT 
Telefonnummer 040-661 96 05
yohan.volle@kaka.se

Cecilia Nilsson - Kategori- & Marknadsdirektör 
Telefonnummer 040-641 95 11
cecilia.nilsson@kaka.se

Anders Åkesson - KAM Industri / Senior Product Specialist Commodities
Telefonnummer 040-661 96 33
anders.akesson@kaka.se

Rebecca Lindell - Strategisk Inköpare
Telefonnummer 040-661 96 29
rebecca.lindell@kaka.se

Nina Ghaffari - Strategisk Inköpare
Telefonnummer 040-641 95 22
nina.ghaffari@kaka.se

Jannike Nifelhielm  - Strategisk Inköpare
Telefonnummer 040-641 95 04
jannike.nifelhielm@kaka.se

Sarah Lindell  - Strategisk Inköpare Non Food
Telefonnummer 040-641 95 52
sarah.lindell@kaka.se

Sofie Remblegård - Artikeladministratör
Telefonnummer 040-661 96 06
sofie.remblegard@kaka.se

Stina Adamsson (f-led)  - Artikeladministratör
Telefonnummer 040-661 96 11
stina.adamsson@kaka.se

Emma Nilsson (vik)  - Artikeladministratör
Telefonnummer 040-661 96 15
emma.nilsson@kaka.se

Jörgen Lundh - Senior produktutvecklare 
Telefonnummer 040-661 96 34
jorgen.lundh@kaka.se

Carolina Magnusson - Produktutvecklare
Telefonnummer 040-661 96 26
carolina.magnusson@kaka.se
Fredrik Björkman - Ekonomidirektör
Telefonnummer 040-641 95 31

Anna Johnsson - Redovisningsansvarig
Telefonnummer 040-641 95 32

Alexandra Williams - Business Controller
Telefonnummer 040-641 95 62

Niclas Magnusson - Business Controller
Telefonnummer 040-661 96 09

Johanna Nordenberg - Kundreskontra
Telefonnummer 040-641 95 33

Fredrik Nilsson - Business Controller 
Telefonnummer 040-661 96 46
fredrik.nilsson@kaka.se

Agnes Broome Clason - Leverantörsreskontra
Telefonnummer 040-661 96 32
agnes.clason@kaka.se

Martin Aspegren - IT-koordinator
Telefonnummer 040-661 96 27

Malin Reineholm - Receptionist Lomma
Telefonnummer 040-641 95 00
malin.reineholm@kaka.se
 
Åsa Creutzer - Receptionist Örebro
Telefonnummer 019-21 97 00
Niclas Strand - Head of Warehouse and Distribution
Telefonnummer 040-641 95 71
niclas.strand@kaka.se

Magnus Svensson - Lager & Distributionschef Örebro
Telefonnummer 019-21 97 05
magnus.svensson@kaka.se

Tom Fylling - Arbetsledare Örebro
Telefonnummer 019-21 97 63
tom.fylling@kaka.se

Björn Färm - Arbetsledare Örebro
Telefonnummer 019-21 97 62
bjorn.farm@kaka.se

Henrik Hansson - Arbetsledare Örebro
Telefonnummer 019-21 97 79
henrik.hansson@kaka.se

Marcus Åkerman - Godsmottagning Lomma
Telefonnummer 040-641 95 78
marcus.akerman@kaka.se

Christian Marbe - Lager & Exped.ansv
Telefonnummer 040-641 95 73
christian.marbe@kaka.se

Daniel Andersson - Arbetsledare Lomma
Telefonnummer 040-641 95 74
daniel.andersson@kaka.se

Kim Persson - Frysansvarig Lomma
Telefonnummer 040-641 95 77
kim.persson@kaka.se
Andreas Billing - Supply chain manager
Telefonnummer 040-661 96 35
andreas.billing@kaka.se

Cajsa Rosqvist Olsson - Operativ inköpare
Telefonnummer 040-641 95 42

Andreas Davidsson - Operativ inköpare
Telefonnummer 040-641 95 75

Maria Olofsson - Operativ inköpare
Telefonnummer 040-661 96 21
maria.olofsson@kaka.se

Håkan Ahlzén- Operativ inköpare
Telefonnummer 040-661 96 36
hakan.ahlzen@kaka.se

Eleonor Hättmark - Operativ inköpare
Telefonnummer 040-641 95 51
eleonor.hattmark@kaka.se

Dan Wickman - Operativ inköpare/Auditör
Telefonnummer 040-641 95 12

Björn Sanders  - Project Analyst 
Telefonnummer 010-251 29 51
bjorn.sanders@kaka.se

Malin Berghult - Varuflödesanalytiker
Telefonnummer 040-641 95 49

Tobias Danielsson - Transportkoordinator
Telefonnummer 040-641 95 45
tobias.danielsson@kaka.se
Loading
Loading